Karaelmas Turizm Eğitim Projesi Kapsamında İlk Oturum Dijital Ortamda Gerçekleştirildi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi, Zonguldak Turizm Platformu ve Zonguldak Sanayi ve Ticaret Odası ortaklığı ile düzenlenen "Karaelmas Turizm Eğitim Projesi" kapsamında bütün bir yıla yayılması planlanan, kamu ve özel sektör iş birliği ile sektörün mekanizmalarını güçlendirmeyi amaçlayan etkinliğin ilk oturumu 13 Ocak 2021 saat 19.00'da dijital ortamda gerçekleştirildi. 

Dekanımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel‘in gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından, Zonguldak Turizm Platformu Başkanı Muhammet Cüntay kendisini ve platformu tanıtan kısa bir konuşma yaptı. Etkinliğin devamında ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim elemanı Sayın Prof. Dr. Muharrem Tuna, turizmde destinasyon yönetimi, modelleme ve Zonguldak'ın bir turizm destinasyonu haline getirilebilmesi için yapılabilecekler hakkında katılımcılara bilgiler verdi. 

Kamu ve özel kesimden pek çok katılımcının yanı sıra öğrencilerimizin de büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Tuna; Zonguldak'ın önemli bir eko turizm potansiyeline sahip olduğunu, pandemi nedeniyle kitlesel turizm hareketlerinde düşüş görüleceğini ifade etti. Bunun bir yansıması olarak da turistlerin alternatif turizm türlerine yöneldiğini ve kalabalıktan uzak durmaya çalıştığını belirtti. Zonguldak'ın eko turizm faaliyetleri için koruma-kullanma dengesi gözetilirse iyi bir alternatif olabileceğini ifade eden TUNA, ürün-yaşam eğrisinde Zonguldak'ın keşfedilme aşamasında olduğunu ve bunu değerlendirmesi gerektiğine de vurgu yaptı. Yaklaşık iki buçuk saat süren etkinlik katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile son buldu.

Etkinliğin ikinci oturumu ise 10 Şubat 2021 saat 19.00'da Prof. Dr. Cevdet AVCIKURT ve Doç. Dr. Muhammet Kesgin'in katılımları ile dijital ortamda gerçekleştirilecek. Yayınlanma Tarihi : 19.01.2021
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin