İbn-i Sina Kampüsü’nde Devasa Yeni Bir Yatırım: 18.500 metrekarelik Merkezi Derslikler ve Ofisler Projesi Yapımı Başladı

İbn-i Sina Kampüsü’nde yeni yapılacak merkezi derslikler ve ofisler projesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu yeni binasına kavuşacağı gibi İbn-i Sina Kampüsünün büyümesiyle birlikte kampüsün derslik ihtiyacı da tamamıyla karşılanmış olacak.

İbn-i Sina Kampüsü; Tıp Fakültesi ve Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile birlikte BEÜ’nün 11 kampüsü içerisinde hızla büyüyen ve gelişen ikinci kampüsü olup yapılan büyük yatırımlarla ve sunduğu sağlık hizmetleriyle Batı Karadeniz Bölgesi’nin de en büyük sağlık üssü konumundadır.

Sağlık hizmetleriyle Karadeniz’in incisi olan BEÜ, sağlık alanındaki eğitim yatırımlarıyla da ülkemizin önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Hemen her yıl bünyesine yeni katılan fakülteleri alt yapı ve laboratuvar destekleriyle güçlenen üniversite artan öğrenci sayısını da göz önünde bulundurarak yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Kısa süre önce hizmete alınan içerisinde kütüphane, yemekhaneler, kantin, kuaför, laundry, kırtasiye, PTT, toplantı odası ve kulüp odaları ve kafeteryaların bulunduğu Sosyal Tesis Binasının yanında konumlandırılan Merkezi Derslikler ve Ofisler Binası, tam da bu bağlamda kampüsteki derslik ihtiyacını karşılayan bir yapı olacak.

Şantiye alanında incelemeler yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varım Numanoğlu, Genel Sekreter Ertuğrul Karalar, Genel Sekreter Yardımcıları Osman Demir, Veli Eliçora, Yapı İşleri Daire Başkanı Burak Öz, İdari Mali İşler Daire Başkanı Şaziye Kayalı, Yapı İşleri Şube Müdürü Eyüp Yılmaz eşlik ettiler.

Yapılan Merkezi Derslikler ve Ofisler Binası ile ilgili bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer şunları söyledi: “Üniversitemiz sağlık alanında Batı Karadeniz Bölgesinin en köklü üniversitelerinden biridir. Bir sağlık üssü olan İbn-i Sina kampüsümüzde her yıl öğrenci, öğretim elemanı ve personel sayısında büyük artışlar sağladık. İbn-i Sina kampüsü Farabi Kampüsünden sonra üniversitemizin en hızlı büyüyen ikinci kampüsüdür. Buna bağlı olarak kampüs içinde öğrencilerimizin derslik ihtiyacını karşılamak için yeni bir derslik inşası projesi başlatmıştık. İbn-i Sina Kampüsü’nde yeni hizmete aldığımız ve kampüs içerisindeki öğrencilerimizin, öğretim elemanlarımızın ve idari personelimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak olan Sosyal Tesis Binasından sonra derslik binasının da tamamlanmasıyla İbn-i Sina Kampüsü tam donanımlı bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. Binanın içerisinde derslikler, ofisler ve laboratuvarların yanı sıra, büyük amfiler, çeşitlik etkinliklere ev sahipliği yapabilecek donanımlı çok amaçlı salonlar da bulunacaktır. Merkezi derslikler ve ofisler projesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu yeni binasına kavuşacağı gibi İbn-i Sina Kampüsünün büyümesiyle birlikte kampüsün derslik ihtiyacı da tamamıyla karşılanmış olacaktır.”Yayınlanma Tarihi : 14.06.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin