Hocalı Katliamı’nın Kurbanları BEÜ’de Anıldı

26 Şubat 1992’de yaşanan Hocalı Katliamının 26 yıldönümünde katliamın kurbanları düzenlenen konferansta rahmetle anıldı. Bülent Ecevit Üniversitesi Türk Kültürünü Tanıtıma Öğrenci Topluluğunun organize ettiği Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Selçuk KESER, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Şen, İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Yıldırım, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldılar.

Konferansta, Türk Kültürünü Tanıtma Öğrenci Topluluğu tarafından Türk Dünyasının kanayan yarası olan Hocalı Katliamının unutturulmayacağı ifade edildi. Konferansın konuğu olan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlyas TOPSAKAL, Hocalı Katliamının sadece Azerbaycan’ın değil tüm Türk Dünyasının kanayan yarası olduğunu belirtti. Prof. Topsakal, başta Hocalı Katliamı olmak üzere Türk Dünyasının güncel sorunlarına değindi ve gençlere tavsiyelerde bulundu. Türk Gençliğinin temel sorunlarından biri olan eğitim meselesine de değinilen konferansta milli ve Türk anlayışında bir eğitim programının önemi de vurgulandı.

Konferans, başta Afrin’de yürütülen Zeytindalı operasyonunda görev alan kahraman Mehmetçik olmak üzere tüm güvenlik güçlerine başarılar dilenmesi, sınır içi ve sınır dışı operasyonlarda şehit edilen güvenlik güçlerine ve ailelerine baş sağlığı dilenmesi ile son buldu.Yayınlanma Tarihi : 28.02.2018
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin