Gıda Topluluğu Öğrencilerinden Teknik Gezi

25. Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası Sona Erdi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin her yıl bilim, sanat, kültür ve spor alanında yaptığı etkinliklerle gerçekleştirilen Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası’nın 25.si sona erdi.

4 Mayıs Pazar günü, gün boyu devam eden etkinliklerin ilki Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda, İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy’ un verdiği "Ulusal Kutup Vizyonu" başlıklı konferans ile başladı.

Konferansın ardından, üniversitemiz Halk Oyunları Topluluğu’nun düzenlediği ve yirmi yörenin yöresel kıyafetlerinin sergilendiği “Kültürel Mirasımız, Türk Halk Oyunları Geleneksel Giysileri Sergisi” ile etkinlikler devam etti.

Halk Oyunları Topluluğunun bir diğer etkinliğinde ise, Uzun Mehmet'in kömürü buluş hikayesinin anlatıldığı “Uzun Mehmet” isimli dans tiyatrosu Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Farabi Kampüsü açık alan basket sahasında ise çeşitli oyunlar ve  öğrenci topluluklarının rock müziği konserleri gün boyu devam etti.

Akşam etkinliklerinde, ödüllü filmlerin gösterildiği sinema gösteriminin ardından Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Gençlik Korosu sahne aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, akademik-idari personel, öğrenciler ve halkın da katılım sağladığı konserde gençlik korosu Türk Sanat Müziğinin birbirinden güzel eserlerini seslendirdi.

Konser sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Çufalı, gençlik korosuna teşekkür ederek koro şefine çiçek takdim etti.

Rektörümüz, konserin ardından şenlik alanını gezerek öğrencilerle biraraya geldi.Yayınlanma Tarihi : 06.05.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin