Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Sosyal Sorumluluk Projelerini Sempozyumda Tanıttı

25 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından II. Ulusal Fiziksel Aktivite Sempozyumu düzenlendi. Üniversitenin Ataköy yerleşkesinde gerçekleştirilen sempozyumun “Fiziksel Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Projeleri” Paneli’ nde Sağlık Bilimleri Fakültemiz Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Eda AKBAŞ “Sosyal Sorumlu Genç Nesiller” başlıklı sunumuyla bugüne kadar Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde gerçekleştirilen ve koordinatörlüğünü yaptığı Sosyal Sorumluluk Projelerini sundu. 

Üniversitemizde alan dışı seçmeli ders olarak verilen Sosyal Sorumluluk Projesi dersinin üniversite öğrencilerinin bireysel gelişimlerini destekleyen, iletişim ve her kesimden bireyle empati kurma becerilerini geliştiren, gençlerin enerjilerini toplum için fayda sağlayacak alanlara yönlendiren ve toplumsal sorunlara çözümcül bakış açıları geliştirmelerini sağlayan etkili bir uygulama olduğunu vurgulayan konuşmasında Dr. Akbaş, bu uygulamanın Türkiye’deki diğer üniversitelere de örnek teşkil etmesi ve yaygınlaştırılması dileğini ifade etti. Katılımcılar, tamamı ulusal veya yerel basında yer alan ve son 4 yılda gerçekleştirilen farklı alanlardaki 19 proje ile ilgili sunumları büyük bir ilgiyle dinledi. 

Ayrıca, çocuk gelişiminde fiziksel aktivitenin önemine odaklanılan bu önemli sempozyumda Üniversitemiz Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Zehra ADA Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinin her yıl “10 Mayıs Dünya Sağlık için Hareket Et Günü” nde düzenledikleri çeşitli fiziksel aktivite projelerini tanıtarak,  sempozyuma katılan öğrencileriYayınlanma Tarihi : 29.11.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin