Ereğli Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenleri Oyuncak Müzeleriyle Buluşuyor Projesi Açılışı Gerçekleşti

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Üniversitemiz Ereğli Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Sadiye Keleş yürütücülüğünde, Kdz. Ereğli Belediyesi işbirliği ile hazırlanan “Okul Öncesi Öğretmen Adayları Oyuncak Müzeleriyle Buluşuyor” isimli projenin açılış toplantısı gerçekleşti.
 
Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait Oyuncak Müzesi’nde gerçekleştirilen açılışa Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Açılışta bir konuşma yapan proje yürütücüsü Doç. Dr. Sadiye Keleş “Pandemi süreci bizlere eğitimin artık belirli sınırların dışına çıkması gerektiğini göstermiştir. Bizlerde belediye ile işbirliği içerisinde eğitimi sınıfların dışına taşıyarak Oyuncak Müzesi’nde gerçekleştiriyoruz. Projemize farklı üniversitelerde görev yapan akademisyenler eğitimci, öğrenciler ise katılımcı olarak yer almaktadır. Altı gün sürecek projede okul öncesi öğretmen adayları oyuncak müzeleri hakkında alanında uzman akademisyenlerden eğitimler alacaklar. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Açılışta bir konuşma yapan Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz “Altı gün sürecek projede öğretmen adayları oyuncak müzelerinin tarihsel, kültürel ve toplumsal değeri hakkında farkındalık yaratarak, Türkiye ve Dünya’da ki oyuncak müze uygulamaları hakkında bilgiler kazanacaklar. Projeler konusunda sürekli bizleri destekleyen ve teşvik eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, projeye vermiş olduğu desteklerden dolayı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a ve proje yürütücüsü Doç. Dr. Sadiye Keleş’e ve destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise “Türkiye’de sadece 13 ilde bulunan oyuncak müzesi Kdz. Ereğli ilçemizde üç ay gibi kısa bir sürede açılarak hizmete sunuldu. Oyuncak müzesi çocuklar ve ailelerinden büyük ilgi gördü. Müzede ritimden arkeolojiye, tahta oyuncak yapımından, animasyona kadar pek çok çalışmalar planlanıyor. Bu planların gerçekleşmesinde üniversitemiz ve akademisyenlerimizin desteği ile daha nitelikli hale dönüşecektir.” dedi.
 
Projenin başta öğretmen adaylarımız olmak üzere herkese faydalı olmasını temenni ederiz.


Yayınlanma Tarihi : 11.10.2021 Sayfa Görüntülenme Sayısı : 23