Engelli Bireyler Üniversitemizi Ziyaret Etti

Engelli Bireyler Üniversitemizi Ziyaret Etti

Küçült Yazı Tipi Büyüt
 
Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünden hizmet almakta olan engelli bireyler, bugün Üniversitemizi ziyaret etti.
 
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Selma Özdemir başkanlığında ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Dilek Alaz refakatinde Üniversitemize gelen gruba, Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Hakan Kalyon eşlik etti.

Etkinlik kapsamında grup önce Üniversitemizin Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesini ve burada bulunan engelsiz kütüphaneyi gezdi. Kütüphane müdürü Osman Demir, raflardaki kitapları inceleyen ve okuma salonundaki öğrencilerle tanışan engelli bireylerle, kütüphane ve kütüphanenin görme ve işitme engelliler salonu hakkında çeşitli bilgiler paylaştı.

Kütüphanenin ardından Mühendislik Fakültesini ziyaret eden gruba fakültenin Dekan Yardımcısı Doktor Öğretim Üyesi Eray Köksal eşlik etti. Engelli bireylere fakültedeki derslikleri ve teknoloji laboratuvarını gezdiren Köksal, öğrencilerin tasarladığı araçları ve diğer teknolojik ürünleri tanıttı.
Etkinlik kapsamında gezilen diğer birimler ise Fen Fakültesi ve spor salonu oldu. Fen Fakültesi Biyoloji bölümü öğretim üyeleri tarafından karşılanan gruba, binada yaklaşık 10 yıl önce açılan biyoloji müzesi gezdirildi. Müzedeki eşyalara büyük bir ilgi gösteren grup, son olarak Üniversitemizin spor salonunu ziyaret ederek geziyi tamamladı.

Ziyarette Üniversitemiz birimlerinin misafirperverliğinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Selma Özdemir ve Dilek Alaz, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Hakan Kalyon’a engelli bireyler adına teşekkür etti.
 


Yayınlanma Tarihi : 05.12.2022