'Endüstri 4.0 ve Eğitime Yansımaları’ Başlıklı Panel Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR) işbirliğinde düzenlenen ‘Endüstri 4.0 ve Eğitime Yansımaları’ başlıklı panel 12 Nisan Cuma günü Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında düzenlenen, katılımın yoğun olduğu panele Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, Ereğli ve Alaplı Meslek Yüksekokul Müdürleri, ilçedeki okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Moderatörlüğünü Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz’un yaptığı panelde Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Dekan Prof. Dr. Ayhan Yılmaz, Dr. Öğr. Üyesi Sinem Dinçol Özgür ile Erdemir Otomasyon Müdürü Dr. Hasan Makas panelist olarak bulundular.

Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz’un açılışında konuştuğu panelde söz alan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu üniversite ve sanayi işbirliğinin önemini vurguladığı bir konuşma yaptı.

Panelde ilk olarak Erdemir Otomasyon Müdürü Dr. Hasan Makas, Endüstri 4.0’a gelinceye kadar geçen tarihsel süreçten bahsetti ve Endüstri 4.0’ın ne olduğunu, hayatımızda neleri değiştireceği anlattı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Yılmaz, Endüstri 4.0’ın eğitimdeki yansımaları üzerine bir konuşma yaptı. Yılmaz, öğretmenlerin, yöneticilerin ve öğretmen yetiştiren kurumların bu yeniliklerin gerisinde kalmaması gerektiğini inovasyon ve girişimcilik kavramlarına vurgu yaparak ifade etti. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Sinem Dinçol Özgür ise Endüstri 4.0 ile öne çıkan becerilere ve bu becerilerin öğrencilerimize kazandırılması gerekliliğine dikkat çekti. Son olarak Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz, Endüstri 4.0’ın eğitime yansımalarından örnekler sundu.

Panel, dinleyicilerden gelen soruların cevaplanması, Kaymakam Çorumluoğlu,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Büyükguzel, Erdemir Genel Müdürü Oral ve Alaplı MYO Müdürü Oturak tarafından panelistlere plaket ve çiçek takdimi ile sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 12.03.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin