Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanlarından En İyi Makale Ödülü

Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Dr. Ferdi Kara ve Doç. Dr. Hakan Kaya tarafından hazırlanan "BER performances of downlink and uplink NOMA in the presence of SIC errors over fading channels" isimli makale "2020 IET Premium Award in IET Communications" ödülüne layık görüldü.

"IET Premium Award" ödülleri her sene derginin son 2 yılda yayımlanan tüm makaleleri arasından en iyi makaleye verilen prestijli bir ödüldür. Haberleşme teorisi alanında önemli dergiler arasında yer alan ve SCI indeksinde taranan "IET Communications" dergisinde 2018-2019 yıllarında yayımlanan yaklaşık 800 adet makale (Web of Science) arasında en iyi makale ödülüne layık görülen öğretim elemanlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Arş. Gör. Dr. Ferdi Kara'nın doktora çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen makalede, 5G/6G ve sonrası kablosuz haberleşme teknolojileri için önemli teknikler arasında yer alan Dik-Olmayan Çoklu Erişim (Non-Orthogonal Multiple Access- NOMA) için hata performansı analizleri kapsamlı bir şekilde ortaya konmuştur. Bu alanda literatürde yayımlanan ilk makalelerden olan çalışma, ulusal ve uluslararası ölçekte oldukça ilgi görmüştür ve birçok çalışmaya öncü olmuştur.

Arş. Gör. Dr. Ferdi Kara ve Doç. Dr. Hakan Kaya, ödüle ilişkin yaptıkları açıklamada, araştırma olanaklarının sağlanmasında desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa Çufalı olmak üzere Mühendislik Fakültesi Dekanlığına ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne teşekkürlerini sundu.


Yayınlanma Tarihi : 29.01.2021
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin