Çaycuma Kampüsünde,  ‘Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek’ İsimli Konferans Verildi

Üniversitemiz Çaycuma Kampüsünde, Gıda Mühendisliği Öğrenci Topluluğunun faaliyetleri kapsamında, 16 Mart 2018 Cuma günü, Girişimci-Mühendis-Yazar Abdullah Reha Nazlı tarafından ‘Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek’ isimli konferans verildi.

Gıda Mühendisliği Bölümü konferans salonunda gerçekleşen, Gıda Mühendisliği Bölümü ve Çaycuma Gıda Tarım Meslek Yüksekokulu akademik personeli ve öğrencilerin katıldığı konferansta konuşmacı “Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek”, “Beyin Nasıl Özgürleşir” gibi kitapların yazarı Abdullah Reha Nazlı;  öğrencilere hayat koşullarında ihtiyaç duyulan bilginin kişiden kişiye farklılık arz etmesi sebebiyle kendini eğitmenin bir zorunluluk olduğunu kendi hayatından da örnekler vererek açıkladı. Ayrıca konferansta akıl ve zeka arasındaki fark ile kişinin sevdiği, mutluluk duyduğu işi yapmasının önemine de vurgu yapıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans; Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özge Duygu Okur tarafından yazar Nazlı’ya teşekkür belgesi ve Üniversitemizi temsilen  çeşitli hediyeler takdim edilmesi; yazar Abdullah Reha Nazlı’nın kitaplarını imzalayıp  öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.



Yayınlanma Tarihi : 27.03.2018
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin