Çanakkale Zaferi, Muhteşem Bir Gösteriyle Üniversitemizde Yeniden Yaşatıldı

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü etkinlikleri kapsamında Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin hazırladığı gösteri izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Tiyatro gösterisi kapsamında Farabi Kampüsü spor salonunda kurulan platoda Çanakkale Savaşları’nı anlatan kısa hikayeler sergilendi.

Üniversite mensupları ve Zonguldak halkından yoğun ilgi gören etkinliğe Zonguldak Valisi Sayın Ahmet Çınar, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Ayhan Kafalı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit ve gaziler derneği temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademik, idari personel ve öğrenciler katıldılar.

Çanakkale savaşlarından kesitlerin canlandırıldığı platoda Çanakkale Savaşı, savaş süresince yaşanan çeşitli olaylar ve hikâyeler Çanakkale Türküleri eşliğinde canlandırılarak anlatıldı. Öğrenciler tarafından sergilenen oyun süresince izleyicilerin zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamadıkları görüldü. Emeği geçen öğretim üyeleri ve öğrencilerin izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandığı gösteri sonunda Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı Devlet Konservatuvarı Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İlker Kömürcü’ye ve emeği geçen öğrencilere teşekkür ettiler.  Program, protokol üyeleri ve sanatçıların çektirdiği hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Canlandırma gösterisinin ardından Çanakkale savaşlarında askerlerimizin yaşadığı zorlukları hatırlatmak amacıyla; kurulan çadırda buğday çorbası, arpa ekmeği ve üzüm hoşafı ikram edildi.Yayınlanma Tarihi : 18.03.2018
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin