Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde “Meme Kanserinden Korkmuyorum - Erken Tanı Hayat Kurtarır” Sloganı İle Meme Kanseri Bilgilendirme Konferansı Düzenlendi.

28 Aralık 2017 tarihinde Şebnem Kargı Konferans Salonunda düzenlenen programda Üniversitemiz Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK;  “Memenin doktor tarafından kontrol edilmesi”, “Mamografi”, “Biyopsi”, “Meme Kanseri Tedavi Yöntemleri”, “Cerrahi Tedavi”, “Meme Kanseri Gelişme Riski”, “Meme Kanseriyle Doğru Olarak Bilinen Yanlışlar”, “ Erkeklerde Meme Kanseri Riski”, “Meme Kanserinde Erken Tanı Hayat Kurtarır” konularında yaptığı sunumla bilgilendirmede bulundu.

Prof. Dr. KARADENİZ ÇAKMAK meme kanserinin kadınların en sık karşılaştığı kanser türlerinin başında geldiğini, erken dönemde teşhis edilememesi sonucunda da ciddi boyutta hasta kayıplarıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiği sunumunda “Dünya genelindeki istatistiklere bakıldığında 8 ila 10 kadından birisinin günümüzde yaşa bağımlı olarak meme kanseri ile karşı karşıya kalmaktadır. Günümüzde yapılan çalışmalar doğrultusunda özellikle erken dönemde tespit edilen hastalarda memenin tamamını almamız söz konusu olmuyor. Hastaların meme dokusunu korumamız söz konusu oluyor ve buna bağlı olarak da tedavilerini organize edebiliyoruz” diye konuştu.

Üniversitemiz öğretim üyeleri ve çalışanlarınca kurulmuş olan Batı Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği’nin 2018 projelerinin de sunulduğu toplantıya meme kanseri nedeniyle hastanemizde tedavi edilmiş hastalarımızın da ilgisi büyüktü.

Yeni yılın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesi dilekleriyle sona eren konferans toplu fotoğraf çekimi ve yapılan ikramlarla sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 29.12.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin