Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Mezunlarla Buluşma Toplantısı” Gerçekleştirildi

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesi mezunları ile öğrencileri buluşturmayı amaçlayan birinci “Mezunlarla Buluşma Toplantısı” Tıp Fakültesi’nde yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

BEÜ Tıp Fakültesinde bu yıl ilk kez mezunlarla öğrencileri buluşturma etkinliği gerçekleştirildi.  Etkinliğe Tıp Fakültesi Dekanı, Dekan Yardımcıları, Mezunlarla İletişim Komisyonu üyeleri, öğretim üyeleri, BEÜ Tıp Fakültesinden mezun olarak değişik yerlerde görev yapan Dr. Dilan AKAR, Dr. Gözde EROL, Dr. Doğukan ARI, Dr. Mehmet GENCER ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Borazan konuşmasında; “Fakültemizin Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitiminin amacı; Profesyonel, Sağlık Savunucusu, Ekip üyesi, Danışman, Yönetici-lider, Bilim insanı, İletişimci mezunlar yetiştirmektir.

Şu an içerisinde bulunduğumuz BEÜ Tıp Fakültesi, Dünya standartlarında bir Tıp Eğitimi vermekte olup bunun için kalite standartlarını benimsemiş ve hayata geçirmiştir.  Bu bağlamda Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA)’ nin kurumsal kalite güvence sistemi değerlendirme sürecinden ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ nun başlatmış olduğu dış değerlendirme sürecini de tamamlayarak 20 üniversite arasında yer almıştır.  Yine bu kapsamda Tıp Fakültesi olarak, BEÜ Tıp Fakültesi Mezuniyet öncesi Tıp Eğitiminin akreditasyonu için Aralık 2016 tarihinde toplanan akademik genel kurulda kararlaştırılarak 02.01.2017 tarihinde TEPDAD’ a yapmış olduğumuz başvuru kabul edilmiş olup süreç devam etmektedir.  Bu süreçlerde ve öğrencilerimizle mezunlarımızın buluşmasını isteyen, özverili çalışma, azim ve kararlılığı ile bizlere sonsuz destek veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER’ e teşekkür ederim.  Ayrıca bu süreçlere katkı sunan tüm öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza da şükranlarımı sunarım.

Fakültemizde Tıp eğitimine 2000-2001 öğretim döneminde YÖK onayı ile her dönem için 25 kişi olacak şekilde öğrenci eğitimine kendi yerleşkesi olan şu an içerisinde bulunduğumuz İbn-i Sina Kampüsünde eğitim ve öğretime başlamıştır.  Bugün itibari ile toplam 21 ülkeden 57’si yabancı uyruklu toplam 868 öğrenci eğitimlerine devam etmektedirler. Kalite güvencesi ve kalite geliştirme sistemini benimsemiş olan Fakültemiz kalite politikasını belirleyerek yayınlamıştır. Bu konudaki gelişmeleri web sayfamızdan güncel olarak takip edebilirsiniz.  Fakültemizin kalite politikaları içerisinde aynı zamanda mezunlarımızla iletişimde olmak, mezunlarımızı takip edebilmek, kurum aidiyet bilincini geliştirerek kurumun ilerlemesine ve gelişmesine katkı sunabilmek, bu bilinci toplum ile bütünleştirebilmek, mezunlarımızın başarılarını görmek ve oluşan sıkıntıları hep beraber aşabilmek gibi amaçlarımız da yer almaktadır. Mezunlarımızdan bugün için beklentilerimiz Fakültemizde geçen yıllarınızı, arkadaşlıklarınızı, bugün bulunduğunuz noktaya ilerlerken sahip olduğunuz yetkinlik ve etkinliklerin size kattıklarını öğrenci arkadaşlarınızla paylaşmak, bu etkinliklerin gelişerek devam edebilmesi için hep birlikte planlamalar yapmak, iletişim bağlarını güçlendirmek, akreditasyon süreçlerine katkı sunabilmek ve nihayetinde “Benim Fakültem" bilincinin yaygınlaşmasını sağlamaktır” dedi.

Daha sonra programa Mezunlarla İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Mutlu Yüksek moderatörlüğünde, mezunlarımız Fakülte hayatlarında yaşadıkları anılarını, önemli gördükleri deneyimlerini ve edindikleri tecrübeleri paylaşmaları ile devam edildi.  Sonrasında da öğrencilerin soruları, mezunlar tarafından cevaplandırıldı.  Son derece keyifli geçen söyleşi ve soru cevap bölümlerinden sonra gelecek yıl yapılacak olan aynı etkinlikle ilgili görüş ve öneriler alınarak bir yıl sonra tekrar buluşma dilekleri ve teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ile toplantı sona erdi.  Toplantı sonrası ise Üniversitemizce bu yıl altıncısı düzenlenen “Geleneksel Kan Bağışı Kampanyası” nda toplu olarak kan bağışında bulunuldu.

 Yayınlanma Tarihi : 27.03.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin