Biyoloji Bölümümüz 18 Şubat 2021 Tarihinde FEDEK Akreditasyonu Kapsamında Dış Paydaşlar ve Danışma Kurulu Üyeleri ile Çevrimiçi Toplantı Yaptı

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü 18 Şubat 2021 Salı günü saat 14:00’da, rektör yardımcımız ve biyoloji bölüm başkanımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel’in başkanlığında dış paydaşları ve danışma kurulu üyeleri ile online toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya dış paydaş ve danışma kurulu üyelerinden Zonguldak KOSGEB İl Müdürü Güven Aktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Zonguldak İl Müdürü Yaşar Karaman, Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Parklar 10. Şube Müd., Zonguldak Şube Müdürü İdris Tetik, Zonguldak TEKNOPARK Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu, Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Müdür Yardımcısı Hasan Akçalan, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Etüt Proje Baş Mühendisliği, Orman Mühendisi Zehra Şenay Yıldırım, Labfarm İnovatif Organik Tarım danışmanı Prof. Dr. Ersöz Gonca, Mezun Öğrenci temsilcimiz Öğr. Gör. Cihat Çelik, bölüm başkan yardımcılarımız Prof. Dr. Hatice Çölgeçen ve Doç. Dr. Muhammet Ören, öğretim üyelerimizden dış paydaş kurulu üyesi Dr. Öğr. Üyesi Şenol Alan, öğrencilerimizi temsilen 4. Sınıf öğrencisi Fatma Nur Yalçın katıldı.

Toplantıda bölüm kalite ve uzaktan eğitim kalite politikaları görüşüldü. Biyoloji bölümünde verilen uzaktan eğitim süreci ve FEDEK akreditasyonunda gelinen aşama hakkında dış paydaşlar bilgilendirildi. Kalite süreçleri hakkında paydaşların öneri ve görüşleri dinlenerek not alındı. Kurul tarafından öğrencilerin stajlara özendirilmesi ve staj olanakları ile kendilerini iş hayatına hazırlamaları, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın girişimcilik derslerini online tamamlayarak sertifika almasının teşvik edilmesi önerildi. Ayrıca kurulda paydaşlar, öğrencilerin pandemi sürecine bağlı olarak online veya yüz yüze bilgilendirme toplantıları ve konferanslar vererek katkı sağlayacaklarını ifade edildi. Diğer konularda da biyoloji bölümümüzle iş birliği içerisinde olmak istediklerini ifade ettiler.

Toplantı sonunda rektör yardımcımız ve biyoloji bölüm başkanımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel; bölüm kalite iç güvence sisteminin sürekli iyileştirilmesi amacı ile ihtiyaç duyulan konularda diğer kurum ve kuruluşlarla biyoloji bölümünün her zaman işbirliği yaparak daha kaliteli ve sürdürülebilir eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında desteğe hazır olduğunu ifade ederek, tüm danışma ve dış paydaş kurulu üyelerine, FEDEK akreditasyonu sürecinde emeği geçen bölüm öğretim elemanlarına ve desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya teşekkür etti.


Yayınlanma Tarihi : 29.03.2021
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin