BEÜ’nün Spordaki Başarısı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu faaliyet programı kapsamında bu yıl gerçekleştirilen müsabakalarda Üniversitemiz öğrencileri madalya kazanmaya devam ediyor. Hemen hemen katıldığı her grup ve şampiyonada madalya alan Üniversite takımlarımız bu sezon içinde gerçekleştirilen turnuvaları da boş geçmedi. Basketbol, voleybol, futbol, badminton, tenis branşlarında grup 3’üncülüğü almaya hak kazanan BEÜ, salon futbolunda grup 1’inciliği ve Türkiye yarı finalinde ise grup 2’nciliği kazandı. Boks’ta Türkiye 1’inciliği ile altın madalya, Teakwondoda ise Türkiye 3’üncülüğü ile bronz madalya kazandı.  Öğrencilerimiz Judoda ise 4 altın, 1 gümüş, 2 bronz madalya olmak üzere toplamda 7 madalya alarak önemli başarılara imza attılar.

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Gümüş, öğrencilerimizin spordaki başarıları ile ilgili olarak, “Spora ve sporcuya önem ve özen gösteren bir Üniversite olarak önceki emeklerimizin karşılığını almaya devam ediyoruz. Geçen yılda 180 üniversite arasında madalya sıralamasında 30’lu sıralarda yer almıştık. Sporcu ve öğrencilerimiz ellerinden geleni yapıyorlar. Şu ana kadar müsabakaları geçekleştirilen branşlarda 9 branşta madalya almaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Konu hakkında açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise “Tüm alanlarda büyümeye ve ilerlemeye özen gösteriyoruz. Spora ve spor eğitimine de önem vermekteyiz. İlimizi ve Üniversitemizi temsil eden öğrencilerimizin kazanmış olduğu madalyalardan fazlasıyla memnun olduk. Elbette daha iyilerini yapabilmek mümkün. Bu amaçla onları desteklemeye devam edeceğiz. Bu kapsamda emeği geçen akademik, idari personelimize ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.Yayınlanma Tarihi : 26.04.2018
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin