BESYO Özel Yetenek Sınavlarına Yoğun Talep

Her yıl öğrenci kontenjanını ve başvuru sayısını arttıran Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na (BESYO) ilgi bu sene de devam etti.  BESYO’ya ön kayıt tarihi henüz bitmeden başvuru rekor sayıya ulaştı. 13 Temmuz’da sona erecek olan ön kayıt başvurularına bu yıl şuan itibariyle 3765 aday başvurmuştur. Bu sayının 13 Temmuz itibari ile 4000’i geçmesi beklenmektedir. Kabul ettiği öğrenci sayısına göre rekor düzeyde gerçekleşen şu ana kadar ki başvurularda Türkiye’nin neredeyse her ilinden başvuru yapılmış ve 107’si milli sporcu, 807 kadın, 2868 erkek aday olmak üzere toplam 3765 aday başvurmuştur. 

18-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavları sonucunda 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında, 35’i erkek, 25’i kadın (%15’i Milli kontenjanı; 3 kadın, 6 erkek toplam 9 dokuz kişi) toplam 60 öğrenci kabul edilecek olup, normal kontenjan dışında 25 adet Uluslararası/Yabancı Uyruklu öğrenci kontenjanı ile toplam 85 öğrenci kabul edilecektir.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Gümüş: ”Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, Üniversitemiz ile doğru orantılı bir şekilde her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Başvurulardan ve böylesine yoğun bir ilgi olmasından büyük memnuniyet duymaktayız. Bu ilginin tabi ki bir nedeni var. BEÜ olarak biz kayıtlarımızı online olarak yapabilme imkanı sunuyoruz ki bu sayede adaylarımız şahsen başvuru için ekstra masraf yapmadan ve kayıt vs gibi hiçbir isim adı altında adaylarımızdan ücret almıyoruz. Hepsinden önemlisi de sınavımızın her aşaması şeffaf ve izlenebilir olması. Bu sayede Türkiye’nin her bir köşesinden yaklaşık olarak 71 ilden başvuru aldık. Sınav için ilimize gelecek olan aday öğrencilerimizi şehrimizde ve üniversitemizde en iyi şekilde ağırlayacağız. 18-23 Temmuz tarihleri arasında Farabi Kampüs Spor Salonu’nda yapılacak özel yetenek sınavına girecek adaylara şimdiden şahsım ve üniversitemiz adına başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum ”dedi.Yayınlanma Tarihi : 11.07.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin