BESYO Öğrencimiz Şeyma Özerler Ülkemizi Universiad’ta Temsil Edecek

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi BESYO 2’nci sınıf öğrencimiz Şeyma Özerler, FISU (International University Sports Federation) tarafından 30’uncusu İtalya’nın Napoli şehrinde düzenlenecek olan ve olimpiyat oyunlarından sonraki en prestijli etkinlik olarak kabul edilen Universiad’a katılmaya hak kazandı.

Türkiye ve Üniversiteler Türkiye Şampiyonluğu bulunan öğrencimiz Şeyma Özerler 3-14 Temmuz 2019 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleşecek olan şampiyonada üniversitemizi ve ülkemizi temsil edecek.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Öğrencilerimiz bu yıl yirmiye yakın branşta başarılı sonuçlara imza attılar. Sporcularımız ve 1.Lige yükselen takımlarımız çeşitli branşlarda altın, gümüş ve bronz madalyalar kazanarak göğsümüzü kabarttılar. Hepsi ile ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Öğrencimiz Şeyma Özerler’in dünyanın en saygın organizasyonları arasında yer alan Universiad kadrosuna seçilerek ülkemizi temsil etme hakkı kazanması bizi ayrıca mutlu etti. Sporcumuzun şampiyonadan madalya ile döneceğini umut ediyorum. Öğrencimize ve ülkemizi temsil edecek tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.Yayınlanma Tarihi : 28.05.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin