Atatürk 80. Ölüm Yıl Dönümünde Üniversitemizde Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üniversitemizde ebediyete intikalinin 80’inci yılında tören ve etkinliklerle anıldı.

Farabi Kampüsü tören alanında gerçekleşen anma programı, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Prof. Dr. Veysel Haktan Özçakmak tarafından Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Buradaki tören, Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü anma programı Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcılarımız, akademik–idari personellerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla sürdü.  İlk önce Öğr. Gör. Cem Dertsiz yönetimindeki “Türk Halk Müziği Araştırma Uygulama Topluluğu” tarafından  “Atatürk’ün Sevdiği Türküler” dinletisi sunuldu. Büyük beğeni toplayan türkülerin ardından, Dr. Öğr. Üyesi Yücel Namal’ın sunumuyla "Atatürk ve En Büyük Eseri “Cumhuriyet” konferansı verildi. Namal, büyük bir devlet adamını anlatmanın en iyi yolunun, onu eserleriyle tanıtmak olduğunu söyleyerek, Atatürk’ün devlet, vatan ve millet kavramlarına yüklediği anlam ve verdiği önemden bahsetti.

Anma programı, Rektörümüzün, Dr. Öğr. Üyesi Yücel Namal’a teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.

 Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin