24 Kasım Öğretmenler Günü Ereğli Eğitim Fakültesi’nde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenliğin verildiği gün ve Millet Mekteplerinin açılış günü olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamak amacıyla Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümleri tarafından hazırlanan program, ilk olarak 23 Kasım 2017 tarihinde saat14:30’da Utku Koleji Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri Toplantı Salonu’nda “Öğretmen Olmak” konulu söyleşi ve 24 Kasım 2017 tarihinde saat 14:30’da ise, Erdemir Kültür Merkezi’nde “Öğretmen Eğitimi ve Öğretmen Yetiştirme“ konulu panel olarak gerçekleştirildi.

23 Kasım 2017 tarihinde saat 14:30’da Utku Koleji Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri Toplantı Salonunda gerçekleştirilen “Öğretmen Olmak” konulu söyleşi, Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Soner YAVUZ’un günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması ve ardından Doç. Dr. Selda POLAT HÜSREVŞAHİ moderatörlüğünde “Öğretmen Olmak” konulu söyleşiyle devam etti. Söyleşide Kastamonu Gölköy Köy Enstitüsü ilk mezunlarından Emekli Öğretmen Süleyman CAN, Goncalar Solmasın Derneği Başkanı (Öğretmen) Hacı ORMANOĞLU ve Utku Koleji Kurucu Müdürü Hülya ÇATAKLI konuşmacı olarak yer aldı. Program, Ereğli Eğitim Fakültesi dekan yardımcıları ve öğretim üyeleri, Utku Koleji Kurucu Müdürü ve öğretmenleri, öğretmen adayları ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Konuşmacılar, öğretmenlik mesleğine ilişkin tecrübelerini ve deneyimlerini paylaştılar ve öğretmenlerin yeni ve yapıcı fikirlerle, öğrencilere sevgi ve hoşgörü çerçevesinde uygulamalı ve kalıcı eğitime vurgu yapmalarını tavsiye ettiler. Ayrıca Goncalar Solmasın Derneği Başkanı ve Öğretmen olan Hacı ORMANOĞLU gerçekleştirdiği projelerden ve sergilerinden örneklerle eğitimde sosyal etkinlikler üzerine deneyimlerini paylaştı. Program, söyleşiye katılan konuşmacılara teşekkür belgesi, plaket ve çiçeklerin takdimi ile son buldu.    

24 Kasım 2017 tarihinde ise, Erdemir Kültür Merkezi’nde Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim elemanları, öğretmenler ve öğretmen adaylarının katılımıyla “Öğretmen Eğitimi ve Öğretmen Yetiştirme“ konulu panel gerçekleştirildi. Panel, Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ve Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Soner YAVUZ’un günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması ile başladı. Panel öncesinde Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Cihangir BİLGİN ve öğretmen adayları, öğretmenler günü ile ilgili bir şiir ve müzik dinletisi sundu. Ardından, farklı üniversitelerden öğretim üyelerinin katılımıyla panel gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak Amasya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Orhan KARAMUSTAFAOĞLU, Gazi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mustafa YILDIZ, Kastamonu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Hüseyin YOLCU ve moderatör olarak Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Doç. Dr. Yavuz SAKA katıldı. Panelde, ülkemizde öğretmen yetiştirme ile ilgili sorunlar ve yapılması gerekenler tartışıldı ve önerilerde bulunuldu. Ayrıca, öğretim üyeleri, öğretmenlik yaptıkları dönemlerdeki deneyimlerini dinleyicilerle paylaştı ve öğretmen adaylarına deneyimleri doğrultusunda önerilerde bulundu. Program panele katılan konuşmacılara teşekkür belgesi, plaket ve çiçeklerin takdimi ile son buldu.Yayınlanma Tarihi : 28.11.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin