Rektörümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, büyük mücadeleler neticesinde kazanılan milli mücadelenin Cumhuriyet ile taçlandırılışının 97. yıldönümüne ulaşmanın mutluluğu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Ecdadımızın üstün gayret ve fedakarlıklarla kurdukları Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesi hepimizin en büyük hedefi ve arzusudur. Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin en büyük ifadesidir. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün ve halkın mutlak iradesinin simgesi, milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, vatanın ve milletin geleceği için çalışmak, mücadele etmek hepimizin müşterek vazifesidir.

Bu düşünceler Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünde başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda ederek üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapan kahraman şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve aziz milletimizin ve Zonguldak halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.


Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin