Rektörümüzün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Yıl Dönümü Mesajı

Aziz milletimizin şanlı tarihi boyunca hürriyet ve bağımsızlığına düşkünlüğünün en güçlü timsallerinden biri olan Çanakkale Zaferi’ni 106’ncı yılında ilk günkü coşku ve gururla kutluyoruz.

Vatan savunmasının akıl ve iman gücüyle destana dönüştüğü, temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu barındıran Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Milletimizin ortaya koyduğu bu destan neticesinde adeta yeni bir tarih yazılmış;  Çanakkale Destanının ölümsüz kahramanları, Türk Milleti'nin azminin, vatan aşkının, bayrak sevgisinin, hür ve bağımsız yaşama kararlılığının önünde hiç bir gücün duramayacağını bir kez daha kanıtlamışlardır. Millet olarak mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşünce ile başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere özgürlük ve bağımsızlığımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden veya hayatta olan kahraman gazilerimizi saygıyla ve şükranla anıyorum.


Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin