Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın 'Barış Pınarı Harekatı’na Destek Mesajı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajı yayımladı. Rektörümüzün açıklaması şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin bekasını, vatandaşlarımızın can güvenliğini ve güney sınırımızı tehdit eden PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerini etkisiz hale getirmek, kardeş bölge halkına huzur götürmek ve barışı tesis etmek için meşru müdafaa hakkı doğrultusunda Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmış bulunmaktadır.

Bölgesinde güçlü bir aktör olan Türkiye’nin uluslararası barışa destek verebilmesi, bölgedeki terör tehditlerini bertaraf etmesiyle mümkündür. Ülkemiz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin cesareti ve Devletimizin kararlılığıyla oluşturacağı Güvenli Bölge sayesinde bölgeye barış ve huzur getirmeyi amaçlamaktadır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak devletimizin ve ülkemizin geleceği için terör örgütleriyle canı pahasına mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimizin ve Barış Pınarı Harekâtı’nda Ordumuzla birlikte olan yerel unsurların her zaman olduğu gibi bugün de yanlarında olduğumuzu belirtiyor, muvaffakiyetler diliyoruz.”
                                                                                                                                                                                                                                                   

Prof. Dr. Mustafa Çufalı

Rektör



Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin