Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş Savaşımızda milletimizin bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakarlık geleceğe umutla bakmamızı sağlamıştır. Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı istiklal mücadelesi tüm dünyaya emsal teşkil etmektedir.

19 Mayıs 1919 büyük bir milletin boyunduruk altında yaşamayacağını, vatanın bölünmez bir bütün olduğunu bütün dünyaya ispat ettiği gündür. İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan bu gün milletimizin yarınlarına birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu ile sahip çıkabilmesi için dayanak olmuştur. Bu önemli günün Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatanımızı emanet ettiğimiz gençlerimize duyduğu güvenin bir göstergesidir. Bu doğrultuda gençlerimizin kabiliyetleri, düşünceleri, cesareti, duyguları ve coşkularıyla vatanımızı müreffeh bir seviyeye çıkaracaklarına, vatanın bütünlüğüne ve milletin bağımsızlığına ne pahasına olursa olsun sahip çıkacaklarına inancımız tamdır. Bizlere düşen, yeni nesillere istiklal mücadelesine egemen olan şuuru kazandırabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; bağımsızlığımız için mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin