Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos 1922, Gazi Mustafa Kemal başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, vatanımızın düşman işgalinden kurtarılarak, Türk Milletinin tarih sahnesinde bağımsızlığına kavuşmasındaki en önemli tarihlerden birisidir. Bu zafer, pervasız bir işgalle tarihe gömülmek istenen bir milletin, küllerinden yeniden doğarak, şahlanıp kendine gelişinin destanı olmuştur.

Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’nun kapıları milletimize açılmış, bu tarihten sonra sayısız zaferlerle bağımsızlığını kazanan Anadolu toprakları, Türk milletinin birlik ve beraberliğinden doğan güçle düşmanların işgal heveslerini yıkmıştır. Güçlü bağımsızlık mücadelesi ve vatanseverliğiyle tüm milletlere örnek olan aziz milletimiz kahramanlık destanları yazmaya devam ediyor.

Geçmişte olduğu gibi maalesef bugün de, ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik hain saldırılarla mücadele ediyoruz. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği darbe girişimi ve ardından PKK, PYD, IŞİD gibi işbirlikçi terör örgütlerinin kalleşçe saldırıları milletimizin dik duruşu sayesinde kısa bir süre içerisinde bertaraf edilmiştir. Asırlardır bu topraklarda her türlü işgal ve ihaneti top yekûn mücadele ederek bertaraf eden "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında bütünleşen aziz milletimiz bu hain yapılanmaların da üstesinden gelerek tüm dünyaya Türk milletinin büyüklüğünü yeniden göstermiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve milletimizin Zafer Haftası’nı kutluyorum.

Prof. Dr. Mahmut ÖzerYayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin