Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer'in '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası’ Mesajı

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemiz hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış, bu girişim milletimizin ferasetiyle aynı gece içerisinde hüsrana uğratılmıştır. Milletimizin hafızasına kahramanlıklarla kazınan o gece ülkemizin kaderini de değiştirmiştir.

Dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olan ülkemiz 15 Temmuz gecesi tarihinde görülmemiş bir hainlikle mücadele etmiştir. Asker kılığındaki hainler milletin savaş uçakları ile Gazi Meclisi bombalamış, Milletin tanklarını milletin üzerine sürmüş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini vurmuş, masum halkın üzerine ateş açmıştı. FETÖ/PDY mensubu bu katiller o gece 248 vatandaşımızı şehit etmiş, 2 bin 193 vatandaşımız ise gazi olmuştur. Tüm bu saldırılara şahit olan aziz milletimiz; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Çengelköy’de, Akıncı Üssü’nde, Vatan Caddesi’nde ve ülkemizin her yerinde eşsiz bir kahramanlık ve benzersiz bir vatan müdafaasında bulunarak tarihe altın harflerle yazılmıştır.

Devletimizin kurumlarına bir virüs gibi yayılarak yapılanan FETÖ/PDY ülkemizin demokratik yapısına, anayasal düzenine, milli birlik ve bütünlüğüne kast ederek devletimizi ele geçirmeye çalışmıştır. Kanlı örgütün hesaba katmadığı milletimizin dirayeti, bir gece içinde tüm ülkeyi kana bulayacak olan hain örgütün planlarını bozguna uğratmıştır. Türk siyasetinin kaderini değiştiren 15 Temmuz, dünya siyasetine millet iradesiyle ilgili örnek olmuş, siyasi tarihe dair tüm ezberleri bozmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla vatan nöbetine başlayan asil milletimiz; tam 27 gün boyunca şehir meydanlarında gece gündüz, genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk demeden tek yürek darbe girişimine hayır demiştir. Milletimiz, kendi silah arkadaşlarına, kendi polisine kurşun sıkan, Gazi Meclisimizi bombalayan asker kılığındaki hain terör örgütü mensuplarına cevabı, hainliğe karşı kenetlenerek vermiştir. Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi canlarını hiçe sayarak göstermişlerdir ki Türk milleti için vatan her şeyin üstündedir.

Bu bağlamda şahsım ve üniversitem adına; Millet iradesine ve Türkiye’nin demokratik sistemine karşı gerçekleştirilen bu kanlı kalkışmayı kahramanca bertaraf eden Türk Milleti’nin “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası'nı” kutluyor, vatan müdafaasında canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize ve aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Mahmut Özer
RektörYayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin