Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Ali AZAR'ın "Zeytin Dalı Harekatı" Mesajı

AFRİN’E DÜZENLENEN “ZEYTİN DALI HAREKÂTI” ÜLKEMİZE YÖNELEN TEHDİTLERE KARŞI, MİLLİ İRADENİN DEVLET İRADESİ OLARAK TEZAHÜRÜDÜR.

Uzun zamandır Ortadoğu’da yaşananlar ve özellikle Türkiye’nin Suriye sınırında ortaya çıkan yapılanma, adeta bu bölgenin planlı bir şekilde devletsizleştirilmesi olarak gerçekleşti. Bunda reel sosyalizmin çöküşü sonrası kendisine İslam’ı rakip olarak seçen Batı reflekslerini görmemek mümkün değil. Ortaya çıkan devletsizleştirilmiş bölgede ABD’nin de ifşa ettiği üzere kendi eliyle yapılandırdığı İslami görünümlü, ancak İslam ile en ufak bir ilgisi olmadığı ortada olan ve Batı’nın İslam’ı bir nefret objesine dönüştürme aygıtı olarak ürettiği İŞİD’e alan açılması ile gerçekleşen olaylar hem dünya kamuoyunun İslam’a karşı kışkırtılması, hem de bölgede uzun zamandan beri tehdit oluşturan PKK’nın PYD/YPG gibi farklı isimler adı altındaki yapılanmalarını legalize edecek bir malzeme olarak kullanılmıştır ve kullanılmaya da devam etmektedir.

Ortaya çıkan durum özellikle Türkiye’de Millet ve Devlet bütünleşmesi ile devletin Milli İrade ile aynı doğrultuda hareket etmesi ile orantılı olarak tırmanmış ve son olarak Türkiye sınırında yuvalandırılmış bu terör örgütüne binlerce tır silah yardımı ile de asıl amaç açıkça ortaya çıkmıştır. Neredeyse Türkiye dışında hiçbir devletin sözde eleştirileri dışında müdahale etmediği İŞİD tehdidi yine Türkiye’nin “Fırat Kalkanı Harekâtı” ile ortadan kaldırılmışken, PKK’ya İŞİD’e karşı silah yardımı yapıldığı açıklaması çok manidar görünmektedir. Tüm olan bitenin Batı’nın kendi güdümünde bir Ortadoğu isteği olduğu çok açık olup, Türkiye’nin son dönemde gerçekleşen Milli İrade üzere yapılanması ise bu planlara geçit vermemektedir. Bu amaçla Türkiye, bir çatışma bölgesine dönüştürülmek üzere kuşatma girişimi ile karşı karşıyadır ve bu kuşatma girişimine karşı “Fırat Kalkanı Operasyonu” ile İŞİD tehdidi nasıl bertaraf edilmişse, şimdi de Afrin’e düzenlenen “Zeytin Dalı Harekâtı” ile bölgede PKK üzerinden oluşturulmaya çalışılan terör labirenti darmadağın edilecektir.

Bu hayati mücadelede basiretli ve kararlı tutumu ile Milli İradenin ifadesi olmuş başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin değerli Komutanlarına ve Kahraman Mehmetçiğimize şükranlarımı sunuyor; vatan, millet ve inancımız uğruna hayatlarını vermiş olan Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret, Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. 

                                                                                                                                                               Prof. Dr. Ali AZAR

                                                                                                                                                               BEÜ Rektör VekiliYayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin