Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Ali Azar’ın 10 Kasım Mesajı

Milli mücadelenin lideri Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümünde Bülent Ecevit Üniversitesi ailesi olarak onu şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz. Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşımak bizlerin yoğun çaba ve çalışmaları ile olacaktır.

Bunun için Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve gelecek nesillere fikirlerini aktarmak, bulunduğu noktadan daha ileri seviyelere ulaşmak için önemli bir azim ve gayretin içerisinde olmamız gerekir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesini engellemeye çalışan her türlü iç ve dış düşmanlarla mücadele edebilmek, 2023 Türkiye hedeflerinin gerçekleştirilmesi ve demokrasimizin daha da taçlandırılması için ecdadımızın bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin daha da güçlendirilmesi için yılmadan, yorulmadan azimli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Özellikle geleceğimiz olan gençlerimizin bilimin ışığında, kendilerini ve ülkemizi geliştirecek olan projelerle ve bilimsel çalışmalarla Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasi standartlarının yükselmesi ve Cumhuriyetimizin güçlenmesi yolunda azami gayret göstereceklerine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihalinin 79. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

                                                                                                                                             Prof. Dr. Ali Azar
                                                                                                                                                  Rektör V.Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin