Rektör Çufalı’nın Hocalı Katliamı Şehitlerini Anma Mesajı

Zonguldak Bülen Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı Hocalı Katliamı’nın 27.Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Çufalı mesajında şu ifadelere yer verdi:

1992 yılında Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrinde, Ermenistan’a bağlı işgalci kuvvetler tarafından, Azeri Türklerine yönelik yapılan katliamın üzerinden 27 yıl geçti. Hocalı’da yaşanan katliamda 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı dâhil 613 kişinin tüm dünyanın gözü önünde katledilişinin matemini yaşıyoruz.

Azerbaycan toprağı Hocalı’da, uluslararası hukuk ilkeleri ayaklar altına alınarak gerçekleştirilen katliam unutulmayacak bir insanlık ayıbı olarak tarih sayfalarına yazılmıştır. Hocalı Katliamı sonuçları itibariyle, bölgenin huzur, barış, güvenlik ve istikrarı açısından bugün için de bir sorun olma niteliğini korumaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle 27’nci yılında Hocalı şehitlerini rahmetle anıyor, İnsanlık adına kara bir leke olan bu tür saldırgan eylemlerin, acıların ve vahşetlerin tekrarlanmaması için, uluslararası toplumun bu katliama hak ettiği önemi vermesi ve gerekli tepkiyi göstermesi gerektiğini bir kere daha vurguluyoruz.”Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin