Gökçebey Kampüsü Öğrencilerinden ‘Engelli Sosyal Hizmet Binası’ İçin Anlamlı Destek

Engelsiz Kampüs, Engelsiz Üniversite misyonu çerçevesinde hem Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerin hem de engelli vatandaşlar için hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik projeler, etkinlikler artarak devam ediyor.  Böylelikle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri engelsiz bir yaşam için hayata geçirdikleri sosyal ve akademik projelerle hem toplumla bütünleşiyor, hem de ilimiz genelinde örnek projelere imza atıyor.

Bu bağlamda Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencileri tarafından, Öğr. Gör. Dr. Funda Yorulmaz danışmanlığında Gökçebey’de birlik ve dayanışma etkinliği düzenlendi. Halk tarafından yoğun ilgi gören etkinlikten elde dilen gelir ise Gökçebey Kaymakamlığı koordinesinde engelli vatandaşlarımız için inşa edilmesi planlanan sosyal hizmet binasına destek olarak bağışlandı.

Etkinlik kapsamında Öğr. Gör. Dr. Yorulmaz eşliğinde projede yer alan öğrenciler Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak’ı makamında ziyaret ettiler. İlk aşamada tekerlekli sandalye desteği için yola çıkan  proje ekibince, Kaymakam Atak’ın da koordinesiyle ile etkinlikten elde edilen gelirin engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek sosyal tesis için bağışlanması kararlaştırıldı.  Bu kapsamda birlik ve dayanışma programının geliri, Gökçebey Bedensel Özürlüler Yardımlaşma ve Koruma Derneği Başkanı Ergin Şenay’a teslim edildi.  Kaymakam Atak ve Dernek Başkanı Şenay,  öğrencilerimize duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ettiler.

31 Aralık 2019

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin