Üniversitemizde 2000’e Yakın Uluslararası Öğrenci Eğitim Alıyor

Nitelikli ve kaliteli bir eğitim politikası çerçevesinde ülkemizde en çok tercih edilen üniversitelerden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uluslararasılaşma politikası çerçevesinde uluslararası öğrenci sayısını hızla artırmaya devam ediyor.

2019-2020 eğitim öğretim yılı için tamamlanan uluslararası öğrenci asıl kayıtları ve ek kontenjan kayıtları sonrasında uluslararası öğrenci sayımız 2000’e yaklaştı.

Bu öğretim yılında, asıl kayıtta 443, ek kontenjan kayıtlarında da 477 uluslararası öğrenci olmak üzere, toplam 920 yeni öğrenci üniversitemizde eğitim almaya başladı. Üniversitemiz bünyesine yeni katılan öğrencilerimizle birlikte toplam uluslararası öğrenci sayımız 1913 oldu.

21-23 Ekim tarihlerinde son olarak yedek adayların kayıt işlemleri gerçekleştirilmesiyle tamamlanacak olan süreç sonunda 2000 den fazla uluslararası öğrencinin eğitim aldığı bir üniversite hüviyetine kavuşacak olan üniversitemiz, eğitim alanında  dünyadaki üniversiteler ile rekabet  edebilecek bir seviyeye ve   kaliteli eğitim anlayışıyla uluslararasılaşma çalışmalarını sürdürülebilir kılmaya, bu vesileyle üniversitenin, şehrin ve ülkemizin tanıtımına katkı sunmayı hedefliyor.

10 Ekim 2019

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin