Üniversitemizde “MEB Yurt Dışında Yüksek Lisans ve Doktora Programları” Tanıtımı Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lisans mezunu öğrencilerin bilgi ve tecrübelerini artırmaları, farklı kültürleri tanımaları amacıyla verilen “Yurt Dışında Yüksek Lisans ve Doktora Programları” tanıtım toplantısı üniversitemizde öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı Fatih Kuzu ve MEB Uzman Yardımcısı Koray Subaşı’nın konuşmacı olarak katıldığı programa, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Prof. Dr. Seyfullah Kara ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı. 

Tanıtım toplantısında  konuşan Fatih Kuzu, yükseköğretim kurumları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek üzere verilen burs ile lisansüstü öğrenimi için yurt dışına öğrenci gönderildiğini söyledi. Kuzu, üniversiteler adına yurt dışına giden öğrencilerin doktora yapma şartı ile üniversitelerin akademik personel ihtiyacının karşılandığını, diğer kamu kurumlarından yurt dışına gönderilenlerin ise kamudaki uzman personel ihtiyacını karşıladığını belirtti.

Koray Subaşı ise yaptığı sunumda bursla ilgili detaylı bilgiler vererek programa katılımın nasıl olacağı, başvuruların nasıl yapılacağı, seçme ve yerleştirme süreci, eğitim süreleri ve istihdam gibi konularda öğrencileri bilgilendirdi.

Soru-cevap bölümü ile devam eden program, konuşmacılara Rektör Yardımcılarımız tarafından verilen plaket ile sona erdi.

02 Ekim 2019

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin