BESYO Özel Yetenek Sınavları Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)  2019-2020 akademik yılı özel yetenek sınavı 22-23 Ağustos tarihleri arasında, Merkez Kampüs Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

18 Ağustos’ta sona eren ön kayıtlara 867 aday BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nde okumak için başvurdu. Başvuruların ardından gerçekleştirilen özel yetenek sınavında, Türkiye’nin farklı illerinden gelen 28’i milli sporcu olmak üzere 143 kadın, 724 erkek aday zorlu bir eleme sürecinden geçerek esneklik denge, kuvvet, dayanıklılık, sürat gibi temel motor becerilerini ve hızlı-doğru karar verme yeteneklerini sergiledi.

İnternet üzerinden canlı yayınla verilen elemeler sonucunda 2’si kadın, 4’ü erkek 6 milli sporcu olmak üzere 40 öğrenci, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne kabul edilecek.

BESYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her yerinden yapılan başvurularda tercih edilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çekişmeli ve güzel derecelerin ortaya çıktığı bir sınav deneyimi yaşadıklarını belirtti. Doç. Dr. Gümüş, yeni öğrencilerle birlikte, yeni başarılar, madalyalar elde edeceklerine inandıklarını söyledi ve sporcu adaylara sınavlarında başarılar diledi.

23 Ağustos 2019

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin