Üniversitelerarası Judo Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemiz Kupa ve Madalyaları Topladı

Türkiye Üniversiteler Federasyonu’nun faaliyetleri kapsamında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Judo Türkiye Şampiyonasında üniversitemiz, ferdi ve takım olarak büyük başarı elde etti.

15-17 Nisan tarihlerinde Farabi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen ve 25 üniversitenin katıldığı müsabakalarda, üniversitemiz İslam Ali ile ferdi branş erkeklerde 81 kiloda üst üste üçüncü kez Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya, Yiğit Uymaz ile 90 kiloda bronz madalya kazandı.

Ferdi branş kadınlarda ise üniversitemiz Şeyma Özerler ile 57 kiloda 1. olarak üst üste ikinci kez altın madalya ve Semanur Erdoğan ile 78 kiloda üst üste üçüncü kez 1. olarak altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldular.

Şampiyonada yapılan takım müsabakalarında ise Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Erkek Takımı 2.’lik elde ederken, kadın takımımız müsabakaları 3. olarak tamamladı.

Judonun bir kategorisi olan Kata müsabakaları ile sona eren şampiyonada, dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyfullah Kara ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Gümüş takdim etti.

17 Nisan 2019

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin