Rektör  Çufalı ve Vali  Bektaş Cilas Kauçuk ve Emko Fabrikalarını Gezdi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 15 Mart Cuma günü, Vali Erdoğan Bektaş ile birlikte, “Üniversite-Sanayi İşbirliği” kapsamında Devrek ilçesi Çaydeğirmeni Beldesi’nde bulunan Cilas Kaucuk  A.Ş. ve Gökçebey ilçesinin Bakacakkadı Beldesi’ndeki Emko A.Ş. fabrikalarını ziyaret etti.

İlçe istihdamına önemli katkı sağlayan Cilas Kauçuk A.Ş. ziyaretlerinde Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Civak ile görüşen Rektör Çufalı ve Vali Bektaş fabrika hakkında bilgi aldılar daha sonra fabrikayı gezip çalışanlarla bir süre sohbet ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Civak, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin bölge genelinde sanayi kuruluşları ile olan işbirliklerini ve bu işbirliklerinin sürdürülebilir kılınmasına yönelik faaliyetleri desteklediklerini, özellikle AR-GE konularındaki ortak çalışmalara da memnuniyetle katılacaklarını ifade etti.

Cilas Kauçuk’ tan sonra Emko A.Ş.’yi de ziyaret eden Erdoğan ve Çufalı, Emko Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Günay ile görüştükten sonra fabrikada incelemelerde bulundular.

 

15 Mart 2019

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin