Zonguldak Teknopark Tarafından “Teknopark’a Dijital Ortamda Ar-Ge Proje Başvurusu ve Proje Süreç Yönetimi” Konulu Eğitim Semineri Düzenlendi

Bilindiği gibi akademisyen, sanayici ve diğer tüm girişimcilerin teknoloji üretme hedefi ile birleştiği bilim parkları olan Teknoparklarda yer alabilmek için adaylar Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) projeleri ile başvurularını yapmaktadırlar. Bu noktada, faaliyete geçtiği ilk günden itibaren en teknolojik yöntemleri kullanmayı hedefleyen Teknoparkımız, adayların başvuruları sırasında ve projeleri süresince kullanabilecekleri Ar-Ge Portal adlı otomasyon sistemi ile yola çıktı ve kullanıcılara büyük avantajlar sağlayan bu sistemi tanıtmak amacıyla ilk eğitim seminerini Üniversitemiz Üzülmez Yerleşkesinde bulunan Teknopark hizmet binasında düzenledi.

Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik, kullanılan sistemin Ar-Ge proje başvurularında hatalı ya da eksik evrak olasılığını ortadan kaldırmakla beraber proje süreç yönetiminde de girişimcilerin kuracakları firmaların her birine bağımsız ve güncellenebilir nitelikte bir veritabanı olarak hizmet sunacağını belirtti. Eğitim seminerlerinin özellikle başvuru yapmayı planlayan adaylar için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Sefercik, seminerlerin bundan böyle belirli periyotlarda düzenlenmeye devam edeceğinin altını çizdi. 

 

25 Temmuz 2018

Haberler

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
IPv6 Etkin