Ana sayfa

YURTLAR

Öğrencilerin barınmaları konusunda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Merkez Kampüste eğitim gören öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurt binalarında diğer birimlerde ise ilgili kampüslerde bulunan öğrenci yurtlarında barındırılmaktadır.

Zonguldak Yurt Müdürlüğü toplam 2522 öğrenciye barınma imkânı sağlamaktadır. Yurtlarda sıcak su, kahvaltı ve aperatif beslenme imkânları bulunmakta olup, çalışma salonları olması nedeniyle de öğrenciler rahat bir ortamda ders çalışabilmektedir. Üniversitemiz merkez kampüsü ile dış kampüslerimizde öğrencilerimize yemek verilebilecek kapasitede mutfak ve yemekhane tesisleri bulunmaktadır. Öğrenciye besin değerine göre 4 çeşit öğlen yemeği verilmekte, öğrencilerin ucuz, dengeli ve sağlıklı beslenebilmeleri amacıyla çıkarılan yemekler kalori hesabına dayandırılmaktadır.

Ayrıca öğrencilerin ders dışı zamanlarında dinlenebilmeler için kantin işletmelerine de önem verilmiştir. Halen üniversite merkez kampüsüyle diğer kampüslerde saat 08.30-23.00 arasında açık tutulan kantinlerde hizmet verilmektedir. Kantinlerimiz merkez kampüs Fen-Edebiyat Fakültesi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi binalarında dış kampüslerimizde fakülte ve yüksekokulların binalarında bulunmaktadır.